7-miesięczny Dawidek wrócił do operacji w Niemczech do Polski

W lutym zorganizowaliśmy lot samolotem medycznym z Łodzi do Münster dla małego Dawida . Miał przejść ratującą życie operację serca w Szpitalu Uniwersyteckim w Münster. Zaledwie kilka dni później z radością usłyszeliśmy, że operacja Dawida zakończyła się sukcesem. Już po kilku tygodniach, nasz mały pacjent wyzdrowiał na tyle, że był już gotowy na repatriację medyczną do Polski. Przypomnimy, że mały Dawid ma siedem miesięcy.

Oczywiście i tym razem z chęcią pomogliśmy i – jak to często bywa – współpracowaliśmy z Fundacją Cor Infantis, która wspiera finansowo rodzinę Dawida. Tym razem celem lotu chłopca był Kraków, ponieważ jego leczenie miało być kontynuowane w pobliskim ośrodku.

Samolot medyczny Learjet 45 do Polski

Pomimo sukcesu całej operacji, przed Dawidem jeszcze długa droga do pełnego powrotu do zdrowia. W związku z tym jego podróż do domu, do Polski musiała odbyć odrzutowcem medycznym wyposażonym w nowoczesny sprzęt medyczny. W tym celu dostarczyliśmy Bombardier Learjet 45 na lotnisku Münster-Osnabrück i przydzieliliśmy do tego doświadczonego pediatrę i zespół ratowników. Oczywiście mama małego Dawidka, towarzyszyła chłopczykowi podczas całej podróży i mogła być przy nim przez cały czas.

Bombardier Learjet 45

Nasza latająca karetka odebrała Dawida i jego mamę ze szpitala uniwersyteckiego i zabrała ich na lotnisko. Oboje bezpiecznie dotarli na pokład naszego Learjeta, a następnie maszyna wyruszyła do Polski. Lot przebiegł sprawnie i trwał 1,5 godziny, swój bieg szczęśliwie zakończył na lotnisku Kraków-Balice . Oczywiście na Dawida czekała już karetka pogotowia, która zabrała chłopca i jego matkę do szpitala przyjmującego w Krakowie.

Cieszymy się, że już po raz drugi mogliśmy pomóc rodzinie Dawidka i że nasz mały pacjent robi postępy. Dawidzie, życzymy Ci wszystkiego najlepszego i jak najszybszego powrotu do zdrowia!

Czy masz jakieś pytania?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oferowanym przez nas transporcie medycznym samolotem, zapoznaj się z naszą listą często zadawanych pytań (FAQ).

Skontaktuj się z nami

Członkowie naszego zespołu są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, gotowi odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. Możemy szybko zorganizować prywatny lot medyczny na całym świecie.

Skontaktuj się z nami